Najdete u nás


Novinky

Podivné zasedání MZ Frýdlant v Čechách

21.6.2019

Počátkem března 2019 se ve městské vývěsce objevilo Oznámení o konání Městského zastupitelstva. Datum konání 10. března 2019, v 18.00 hod., místo konání – radnice (nikoliv tedy v sále restaurace Beseda, kam přichází i veřejnost, ale na radnici).                                                                                                          O čem hodlají zastupitelé jednat? Co se skrývá pod bodem „Různé“? Co bude MZ projednávat právě v neděli večer na výjimečném zasedání MZ, kam veřejnost nechodí, protože přežívá názor, že jsou neveřejná? Zajímalo mne to, tak jsem napsal 7. 3. dotaz sekretariátu starosty. Odpověď přišla mailem: „ Mám dovolenou, odpovím nejdříve 11. 3. 2019“ (tedy nejdříve den po tomto zasedání MZ - mimochodem, ta odpověď doposud nepřišla).                              Zavolal jsem tedy místostarostovi s dotazem, co se bude projednávat. Podal mi následující vysvětlení: “ Během týdne nejsem schopen svolat zastupitele, jsou rozlítaní, nezodpovědní a většina pracuje mimo Frýdlant. Proto jsem svolal MZ na neděli večer. Obsahem programu MZ pod bodem „Různé“ bude běžná agenda“. 

          O čem tedy MZ na radnici 10.3 2019 vlastně jednalo?                                                  Jediným bodem programu večerního nedělního zastupitelstva byl nedávný prodej stavebního pozemku v majetku Města parcelního čísla 2507 a 2508/1 v k. ú. Frýdlant o celkové výměře. 949 m2, lokalita zvaná Šibeniční vrch, a případné odstoupení od této kupní smlouvy.                                                                                                                      Co dle prokazatelných údajů tomuto zasedání MZ předcházelo a jak to dopadlo?                                                                                                                                          O koupi pozemku se zajímal občan města. Bylo mu řečeno: „Jedná se o kulturně historickou hodnotu a proto jej nelze prodat“. V pozdějším usnesení městské rady z 13. 8. 2018 se však již hovořilo o prodeji pozemku za 356,-Kč/m2. Byl tedy vyhlášen záměr prodeje pozemku. Zároveň však byl vypsán záměr pronájmu stejného pozemku. Nabídky ze 6. 9.  2018 jsou tedy dvě a obě platné. Cena za pronájem pozemku 356,-Kč /m2, cena za prodej pozemku 275,-Kč/m2. Dne 1. 11. 2018 byla k podmínkám pronájmu dodatečně navíc připsána rukou jiná cena. Jeden ze zastupitelů na tomto zasedání mimo jiné říká: “Materiály nám dnes předložené vidím poprvé a tak jsem se v tom trochu ztratil“. Šlo o prodej, či o pronájem? A za jaké ceny? Tuto skutečnost měla na zastupitelstvu na výzvu starosty vysvětlit paní Martina, vedoucí majetkosprávního odboru. Došla ke starostovi, se starostou si něco v papírech ukazovali a následně konstatovala, že šlo o její písařskou chybu. To prý každý pochopí. Starosta to silně odkýval. Rada města sice ve svém usnesení navrhla revokovat prodej, proč se tak nestalo, ví asi jen starosta.
 Který z vypsaných dvou záměrů, jeden na prodej, druhý na pronájem v danou chvíli platil a který nikoliv, vedení města nemínilo vysvětlit. Argument, že se  jedná o kulturně historický pozemek města už zmizel. Starosta prohlásil.: „ Jsem přesvědčen, že jsme jako MZ nepochybili“. Pozemek na základě nájemní smlouvy koupila blízká spolupracovnice starosty, úřednice města. Ta pochopitelně odmítla od kupní smlouvy odstoupit a starosta byl spokojen.   Nespokojení však byli sousedé pozemku, zájemci o koupi. S výsledkem tohoto podivného prodeje nebyla spokojena ani dlouholetá nájemkyně, sousedka z druhé strany. Tu o prodeji nikdo neinformoval. Návrh jednoho ze zastupitelů, alespoň se omluvit v rámci dobrých mravů nespokojeným zájemcům o koupi, či pronájem, starosta rázně zamítnul.

             Podivný prodej, podivný pronájem a spojené souvislosti podivného nedělního MZ ve Frýdlantě, má dopad na zastupitele města. Postupně jsou členové městského zastupitelstva zváni policejní institucí k podání vysvětlení. Na pochybný způsob prodeje výše uvedeného pozemku bylo podáno trestní oznámení na Státním zastupitelství. Starosta má a bude mít jistě co vysvětlovat. Že by paní Martina zas udělala nějakou písařskou chybu?

18.6.2019

Antonín Dočekal

Parlamentní listy

2.10.2018

Trestní oznámení na starostu Frýdlantu versus  školství

Publikujeme v médiich

28.8.2018

Publikujeme v PARLAMENTNÍCH LISTECH

Již známe všechny kandidáty komunálních voleb

26.8.2018

KANDIDÁTI 

Jsme v novinách

23.8.2018

Jsme v novinách Domácí noviny

Starší »


Kontakt + Napište nám

Facebook

Aktuality

Malý a velký desetník.

21.6.2019

Byl jsem osloven skupinou řemeslníků při jedné debatě, zda bych pro ně neměl nějakou práci. V minulosti pro mne několik zakázek realizovali a s jejich prací jsem byl spokojen. V současné době, kdy je všeobecný nedostatek kvalifikovaných živnostníků mne tento dotaz udivil. I naše město Frýdlant na své akce hledá firmy ve vnitrozemí republiky. Navrhl jsem, aby jako živnostníci zašli na radnici a nabídli své služby a ucházeli se o zakázky Města. Hořce se zasmáli a jeden z nich konstatoval.: Nám malý a velký desetník žádnou práci nezadá a k výběrovým řízením nepřizve! Nepochopil jsem. Jaký malý a velký desetník? „Tak říkáme v našem městě našemu místostarostovi a starostovi“. Nebylo mi jasné, kde k těmto přezdívkám došli. Bylo mi řečeno, že přezdívky mají odvozeny od 10%.
Namítl jsem, co s tím má společného matematika, nebo snad daně, či DPH. Hádal jsem. Pokud jste plátci DPH, tak mi snad dáte za pravdu, že máme na většinu spotřebního zboží 21% DPH, na služby méně, na vodné a stočné taktéž nějaké DPH, na prodej investičního zlata na rozdíl od vody DPH není žádné. Ale jakých 10% v souvislosti se zakázkami a výběrovými řízeními, to mi není jasné. Jsi ze „staré školy“ , tak to neřeš! My zakázku nedostaneme, i kdybychom nabídli poloviční cenu za dílo. Příkladem je parkoviště pro auta v Bezručově ulici realizované v loňském roce před komunálními volbami. Cena za 1m2 astronomická. Byli bychom spokojeni s  třetinou vyplacené platby!
 Na problém popsaný výše jsem se zeptal na veřejném zasedání MZ, kde jsem se přimlouval za oslovení a nabídnutí zakázek místním. Také jsem se zeptal místostarosty a starosty, zda znají své přezdívky a zda případně mají vysvětlení jak k těmto „pseudonymům“ mezi řadovými řemeslníky, občany našeho Města mohli přijít. Odpověď jsem nedostal. Musím se smířit, že jsem ze „staré školy“. Nebudu to řešit.

Frýdlant       18.června  2019

A. Dočekal

Cykloterapie ve Frýdlantě

22.9.2018

Cykloterapie ve Frýdlantě - Parlamentní listy

Jako 1.v ČR představí elektrotříkolku v Otrokovicích 24.9.2018

Záhada BILLBOARDŮ ve Frýdlantě rozluštěna

21.8.2018

smileDnes jsme rozluštili záhadu posledních týdnů - BILLBOARDY ve Frýdlantě jsou naše   smile                       smileBILLBOARDY FRÝDLANT  smile

Komunální volby 2018 ve Frýdlantě s naší účastí - máme č. 9

26.7.2018

smilesmilesmileVOLTE ČÍSLO 9 smilesmilesmile

Komunální volby 2018 ve Frýdlantě s naší účastí. Děkujeme Vám předem za Váš hlas.smile Váš DOMOV MŮJ FRÝDLANTsmile         smilesmilesmilesmilesmile

Odkazy na stránky

Odkazy info portály

Transparentní účet Cykloterapie FrýdlantMáte připomínky, nápady, dotaz? Napište nám, rádi Vám odpovíme, případně Vás kontaktujeme.

z IP 2a00:1028:96ca:*** | 11.9.2018 10:01
Stromy v Mánesově ulici
Jeblington 5.7.2018 5:16:04

Uteklo mnoho let, kdy město slíbilo znovu vysázet alej v Mánesově ul., a nic se nestalo. Proč? Stromy tu moc chybí, zvláště v teplém počasí. Děkuji za odpověď.

Odpověděl: Mgr. Alena Švejdová, Vedoucí odboru kanceláře úřadu  |  11.9.2018 8:39:33
Odpověděl místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka:

"Ano je pravda, že Město v roce 2005 mělo v rámci projektu opravy ulice Mánesova vysadit 26 lip. Podle informací pamětníků zmíněné rekonstrukce došlo k dohodě s obyvateli ulice, že se od výsadby kvůli podzimnímu nepořádku ze spadaného listí upustí. Pakliže dojde v ul. Mánesova k nové dohodě, jsme připraveni výsadbu realizovat ještě na podzim tohoto roku."
z IP 2a00:1028:9941:*** | 15.9.2018 21:12
Dobrý den pane Franto, nevím co jste přeposláním uvedeného dotazu mínil. Uvedený dotaz posílal na webové stránka města Frýdlant do rubriky Vy se ptáte a my odpovídáme Jeblington dne 5.7.2018 a odpověděl mu současný místostarosta pan Stodůlka dne 11.9.2018. Pokud chcete něco konkrétnějšího, kontaktujte nás na e-mail domovmujfrydlant@seznam.cz i s kontaktem na Vás. Každopádně Váš podnět evidujeme a v případě zvolení do zastupitelstva jej projednáme. Ing.Radek Tomáš Bín Domov můj Frýdlant
z IP 2a00:1028:96ca:*** | 17.9.2018 12:34
www.libereckadrbna.cz/online-chat/17-na-slovicko-s-danem-ramzerem-starostou-frydlantu-a-kandidatem-na-hejtmana-libereckeho-kraje.html

Otázka: Žijete ve Frýdlantě nebo dojíždíte za prací každý den??
Odpověď: Trvalé bydliště mám ve Frýdlantě. A jezdím „spát“ ke své rodině do Poustky. 
-----------------
Na trvalé bydliště se ho nikdo neptal.
Na otázku, zda žije ve Frýdlantě, neodpověděl.
Ramzer údajně nikdy ve Frýdlantě nežil a nebydlel.
Můžete to potvrdit??
Údajně nemá s tímto městem nic společného??
z IP 188.175.220.*** | 18.9.2018 13:09
Dobrý den pane Franto,
zaslal jste již druhý dotaz do rubriky napište nám pod jménem Franta. Pokud budete chtít příště odpověď v této rubrice, prosím napište celé své jméno, včetně Vašeho e-mailu, můžete též využít náš e-mail uvedený v kontaktech. Jsme pro transparentnost, ale tam nemá případný anonym místo. Na Vaše otázky je možno se zeptat přímo pana Ramzera na zastupitelstvu města již 19.9.2018 v 18,00 hod, které je veřejné. Děkuji. Ing.Radek Tomáš Bín Domov můj Frýdlant

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek