Najdete u nás


Novinky

Máme nové ankety

27.7.2018

Jste pro bezplatný svoz popelnic ve Frýdlantu ?

Jste pro on-line sledování jednání zastupitelstva dle příkladu z článku Městské zastupitelstvo ?

15.9.2018 Jste pro cykloterapii ve Frýdlantě?

« Novější


Kontakt + Napište nám

Facebook

Aktuality

Malý a velký desetník.

21.6.2019

Byl jsem osloven skupinou řemeslníků při jedné debatě, zda bych pro ně neměl nějakou práci. V minulosti pro mne několik zakázek realizovali a s jejich prací jsem byl spokojen. V současné době, kdy je všeobecný nedostatek kvalifikovaných živnostníků mne tento dotaz udivil. I naše město Frýdlant na své akce hledá firmy ve vnitrozemí republiky. Navrhl jsem, aby jako živnostníci zašli na radnici a nabídli své služby a ucházeli se o zakázky Města. Hořce se zasmáli a jeden z nich konstatoval.: Nám malý a velký desetník žádnou práci nezadá a k výběrovým řízením nepřizve! Nepochopil jsem. Jaký malý a velký desetník? „Tak říkáme v našem městě našemu místostarostovi a starostovi“. Nebylo mi jasné, kde k těmto přezdívkám došli. Bylo mi řečeno, že přezdívky mají odvozeny od 10%.
Namítl jsem, co s tím má společného matematika, nebo snad daně, či DPH. Hádal jsem. Pokud jste plátci DPH, tak mi snad dáte za pravdu, že máme na většinu spotřebního zboží 21% DPH, na služby méně, na vodné a stočné taktéž nějaké DPH, na prodej investičního zlata na rozdíl od vody DPH není žádné. Ale jakých 10% v souvislosti se zakázkami a výběrovými řízeními, to mi není jasné. Jsi ze „staré školy“ , tak to neřeš! My zakázku nedostaneme, i kdybychom nabídli poloviční cenu za dílo. Příkladem je parkoviště pro auta v Bezručově ulici realizované v loňském roce před komunálními volbami. Cena za 1m2 astronomická. Byli bychom spokojeni s  třetinou vyplacené platby!
 Na problém popsaný výše jsem se zeptal na veřejném zasedání MZ, kde jsem se přimlouval za oslovení a nabídnutí zakázek místním. Také jsem se zeptal místostarosty a starosty, zda znají své přezdívky a zda případně mají vysvětlení jak k těmto „pseudonymům“ mezi řadovými řemeslníky, občany našeho Města mohli přijít. Odpověď jsem nedostal. Musím se smířit, že jsem ze „staré školy“. Nebudu to řešit.

Frýdlant       18.června  2019

A. Dočekal

Cykloterapie ve Frýdlantě

22.9.2018

Cykloterapie ve Frýdlantě - Parlamentní listy

Jako 1.v ČR představí elektrotříkolku v Otrokovicích 24.9.2018

Záhada BILLBOARDŮ ve Frýdlantě rozluštěna

21.8.2018

smileDnes jsme rozluštili záhadu posledních týdnů - BILLBOARDY ve Frýdlantě jsou naše   smile                       smileBILLBOARDY FRÝDLANT  smile

Komunální volby 2018 ve Frýdlantě s naší účastí - máme č. 9

26.7.2018

smilesmilesmileVOLTE ČÍSLO 9 smilesmilesmile

Komunální volby 2018 ve Frýdlantě s naší účastí. Děkujeme Vám předem za Váš hlas.smile Váš DOMOV MŮJ FRÝDLANTsmile         smilesmilesmilesmilesmile

Odkazy na stránky

Odkazy info portály

Transparentní účet Cykloterapie FrýdlantVítáme Vás na stránkách DOMOV MŮJ FRÝDLANT

 

Našim krédem je - čestnost, transparentnost, pravda, láska, radost, úcta k člověčenství

KDO JSME  Náš program Domov můj Frýdlant  - volte č. 9

Jsme seskupení nezávislých kandidátů - smileDomov můj Frýdlant smile- vzniklé na základě naší nespokojenosti s dlouhodobým neutěšeným fungováním města, kde místo toho, aby se chyby transparentně pojmenovaly, napravovaly a odstraňovaly, převládá snaha je před námi občany maskovat a zakrýt.

Zastupujeme občany města Frýdlant, kteří chtějí spokojeně žít a cítit se doma ve svém fungujícím městě , " Domov můj Frýdlant ".

Jdeme do podzimních komunálních voleb s cílem transparentně, čestně a pravdivě zastupovat občany a řešit jejich konkrétní problémy na komunální úrovni tak, aby mohl být znovu každý hrdým "frýdlanťákem" a nestydět se říci já jsem z Frýdlantu, zde je "Domov můj Frýdlant".

Pokud i Vy nejste lhostejni ke stavu města, nechcete být jen manipulovanými ovcemi ve stádu a chcete být ve Frýdlantě doma, najděme společný pohled na věc, rádi i Vás budeme zastupovat. Cokoliv budete potřebovat, obraťte se na nás a pamatujte, nejste sami.

Na našich stránkách www.domovmujFrydlant.cz , či na facebooku @domovmujFrydlant se můžete podrobněji seznámit s naším programem, co děláme, jací jsme a udělat si obrázek o nás, případně přidat podnětné připomínky či náměty. Budeme reagovat, odpovíme, potkáme se.        

smileKomentáře pod články:smile

Pokud chcete komentovat některý článek, informovat nás, máte možnost to provést pomocí komentářů pod články. Aby byl komentář vložen je nutné napsat jméno a kontrolní součet. Jiné údaje vypisovat nemusíte.

Budeme rádi za Váš zájem a i za informace a podněty od Vás, ale příspěvky, které budou urážlivé, nebo nevhodné, smažeme. Děkujeme předem za pochopení.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek